ارسال به دوستان نسخه چاپی

 ابزار صفحه 
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
   » پرسشهای متداول
 پاسخ به بخشی از سوالهای مربوط به سرمایش و گرمایش  


1: در مورد محصولات تهویه مطبوع و خدمات آن با چه کسی تماس بگیرید؟
برای سوالاتی که در مورد محصولات جدید، نرخ بهره و ری انرژی ، صرفه جویی در مبالغ قبضها، با سرویسهای جابجایی یا تعویض یا تعمیر دارید با مسئولین فروش تماس بگیرید. آنها می توانند به تمام سوالات سرمایشی یا گرمایشی شما پاسخ دهند.

2: معنای rating numbers چیست؟
برای تمام تجهیزات تهویه مطبوع و گرمایشی نرخ بهره و ری انرژی باید بالا باشد. این نرخ، درصد بهره و ری انرژی را نشان می دهد. دو تیتر بعدی جزئیات این مطلب را بیان می کند.

3:SEER مخفف چیست؟
برای بهره و ری انرژی انواع مختلف دستگاهها اسم های خاص و مشخصی وجود دارد. تجهیزات تهویه مطبوع توسط نرخ بهره و ری انرژی فصلی یا SEER دسته بندی می شوند. هر چه قدر نرخ سیر بالاتر باشد بهره و ری دستگاه هم بیشتر است.

4: HSPF مخفف چیست؟
اسامی مشخصی برای نرخ بهره و ری انواع مختلف دستگاهها وجود دارد. دستگاه پمپ گرمایی در مد حرارتی، توسط فاکتور عملکرد گرمایی فصلی یا HSPF درجه بندی می شود. هر چه قدر این نرخ بالاتر باشد، دستگاه بهره ور تر خواهد بود.

5: AFUE مخفف چیست؟
میزان بهره وری مشعلهای گازی بر اساس میزان مصرف سوخت سالیانه یا AFUE مشخص می شود. هر چه قدر این نرخ بالاتر باشد، دستگاه بهره ور تر خواهد بود.

6: آیا لازم است که یونیت های بیرونی در زمستان با محافظ پوشیده شوند؟
خیر، پمپهای گرمایی در طول سال کار می کنند و اصلاً نباید پوشیده شوند. همچنین دستگاههای تهویه مطبوعی ساخته شده اند که به طور فصلی کار می کنند و در برابر محیط بیرون مقامند و نباید پوشانده شوند.

7: یک ترموستات باید روی حالت autoتنظیم شود یا on؟
ترجیحاً حالت auto. در این حالت فن فقط زمانی که از نظر حرارتی نیاز است شروع به کار می کند. این حالت مفیدترین و بهره ورترین حالت است. اگرچه مزیتهایی هم برای استفاده از حالت on وجود دارد. هوا به طور دائم از طریق پرده هوای دستگاه فیلتر می شود که این گردش هوای دائم و تدریجی نتایج مطلوبی در ایجاد درجه حرارت دارد.

8: آیا می توان در اطراف یونیت بیرونی گل و گیاه پرورش داد؟
بله، در واقع توصیه ما این است که گیاهان در فاصله کمتر از 18 اینچ دستگاه نباشند; که باعث اشغال فضای تحت چرخش هوا به بیرون و داخل می شود. بدون وجود این فضا برای چرخش هوا، دستگاه خیلی گرم شده، بهره و ری پایین و نتیجه مطلوبی نخواهیم داشت.

9: آیا در صورت تعویض یونیت خارجی، یونیت داخلی هم باید عوض شود؟
بله، یونیت های گرمایی و دستگاههای تهویه به نحوی طراحی شده اند که به صورت یک واحد کامل و یک سیستم یکسان کار می کنند. بهره وری سیستم به کارکرد 2 واحد وابسته است. تعویض کل یونیت اطمینان می دهد که به طور بهره ورتر و مطمئن تر کار خواهد کرد.

10: چگونه سایز مناسب دستگاه را برای محل مورد نظر تشخیص دهیم؟
از مسئول فروش مربوط به خود بپرسید. او به شما خواهد گفت که به چه نکاتی قبل از خرید باید دقت کنید. فاکتورهایی مثل سایز محل، درجه آب و هوا، تعداد و مدل پنجره های نصب شده، نوع عایق بندی، و حتی تعداد افرادی که در محل زندگی می کنند.

11: فرق بین سیستم اسپلیت و یونیت پکیج چیست؟
سیستم اسپلیت ازمولفه های داخلی و خارجی برای تامین یک سیستم کامل استفاده می کند، ولی یک یونیت پکیج نیازی به کوئل خارجی، اضافی، نگهدارنده هوا ندارد.

12: چرا یونیت داخلی در بعضی از اوقات تولید مه می کند؟
هوای سردی که در حین عملکرد سرمازایی به بیرون وزیده می شود درجه حرارت محل را کاهش داده و بعضاً تولید مه می کند.

13: چرا دستگاه تهویه اتاق را گرم یا خنک نمی کند؟
مراحل زیر را امتحان کنید.
1- از کثیف نبودن فیلترهای هوا اطمینان حاصل کنید.
2- مطمئن شوید که هوای ورودی و خروجی از دریچه های داخلی و خارجی با موانع مسدرد نشده اند.
3- مطمئن شوید که تنظیمات درجه حرارت ریموت کنترل صحیح است.
4- از بسته بودن درها و پنجره ها اطمینان حاصل کنید.
5- از تنظیمات صحیح میزان و جهت جریان هوا اطمینان حاصل کنید.

14 : چرا عملکرد یک دستگاه تهویه گاهی اوقات به خصوص در حالت تنظیم تایمر متوقف می شود ؟
وقتی که تایمر بر روی حالت on تنظیم است دستگاه تهویه به اندازه یک ساعت جلوتر از ساعت تنظیم شده شروع به کار می کند تا درجه حرارت را به آنچه که با ریموت کنترل وارد شده است ، تطبیق دهد . اگر در طی این زمان ،(به جز عمل روشن و خاموش ) از ریموت کنترل استفاده شود ، دستگاه تهویه متوقف خواهد شد . در این موقع ، دستگاه را روشن کنید و به وسیله ریموت کنترل تایمر را مجددا تنظیم کنید.

15: چگونه دستگاه درست را انتخاب کنیم؟
ایجاد درجه حرارت و آب و هوای مطلوب، یک موضوع پیچیده است. چندین فاکتور مختلف تامین کننده بهترین راه حل برای شما هستند. مطمئن باشید که توسط یک نصاب و یک متخصص راهنمایی می شوید. در اینجا مطالبی خواهید خواند که باید در ذهن خود نگه دارید.

16: تا چه حد می خواهید آب و هوای داخل را کنترل کنید؟
آیا فقط خواهان سرما هستید؟ یا اینکه می خواهید گرما یا تهویه نیز داشته باشید؟ نظر شما نوع سیستم را مشخص خواهد کرد.

17: چند اتاق برای نصب سیستم وجود دارد؟
تعداد اتاقها نوع سیستم را مشخص می کند. در صورت وجود بیش از یک اتاق این امکان وجود دارد که چند یونیت داخلی به یک یونیت خارجی مربوط شوند.

18: ظرفیت صحیح دستگاه
دستگاه با ظرفیت خیلی زیادتر از حد نیاز، منجر به ایجاد خشکی، تغییرات درجه حرارت و قبضهای بالای انرژی می شود. با نصب دستگاه با ظرفیت زیادی پائین نیز هیچ وقت به حرارت مطلوب خود نخواهید رسید. انتخاب درست ظرفیت دستگاه نیاز به مواردی دارد که باید به آنها دقت شود.

19: محل نصب یونیت بیرونی
یونیت خارجی باید در جای مناسبی مثل یک پایه ثابت و محکم با قابلیت دسترسی راحت جهت امور مربوط به نگهداری تعبیه شود.

20: محل نصب یونیت داخلی
انتخاب دستگاه با توجه به امکانات موجود صورت می گیرد. لازم است به وجود سقف کاذب، محفظه در، محل نصب یونیت و نکاتی از این توجه داشته باشید. هر دستگاه توزیع هوای خاص خود را دارد; پس نصب در مکان نامناسب باعث ایجاد صدا و خشکی می شود.

21: تصفیه هوا
ذرات گرد و غبار معلق در هوا می تواند به وسیله فیلتر در فضای داخلی تصفیه شود. با توجه به درجه فیلتر گذاری نوع دقیق و صحیح فیلتر به شما معرفی می شود.

22: ·آیا اتاق سونا نیاز به تهویه هوا دارد؟
بله، توصیه می شود که از یک سمت هوای تازه وارد سونا شود و از سمت دیگر خارج گردد و جریانی از هوا در داخل سونا وجود داشته باشد. بهتر است که این هوا از قسمت کف سونا عبور نماید تا هوای داغ قسمتهای فوقانی را تلف نکند. بطوریکه رد ساعت 6 بار عمل تهویه صورت گیرد. ( این امر بخصوص در سوناهای عمومی که تعداد زیادی از افراد به دفعات متناوب از سونا استفاده می کنند ضرورت دارد تا هوای داخل سونا را از آلوده شدن در امان نگه دارد.


23: معایب احتمالی و چگونگی رفع عیب از سیستمهای تهویه مطبوع

 

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام