ارسال به دوستان نسخه چاپی

 ابزار صفحه 
نقشه سایت
آمار بازدیدکنندگان
انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرسهای برگزیده
   » محصولات » سیستمهای تهویه مطبوع ساکورا » یونیت اسپلیت » اسپلیت دیواری نرمال
 Wall Mounted Split Normal 

 • موجود در ظرفیتهای 9000 تا 36000 بی تی یو در ساعت
 • سطح صدا و لرزش بسیار پایین
 •  راندمان کارکرد بالا
 • مصرف برق پایین و کنترل شده

تفاوتهای مهم دو دستگاه اسپلیت کانالی و اسپلیت دیواری:

 • دستگاه اسپلیت کانالی بطور متمرکز عمل کرده و این امر بر خلاف دستگاه های اسپلیت دیواری می باشد. منظور از تمرکز در اینجا به نحوه توزیع مایع مبرد اشاره دارد. در دستگاه اسپلیت کانالی مایع مبرد پس از خروج از یونیت خارجی (out door) تماماً وارد یونیت داخلی (in door) گشته ، و پس از مبادله حررات با هوا ، هوای خنک از طریق کانال و دریچه های خروجی وارد محیط می گردد. اما این امر در دستگاه های اسپلیت دیواری در حالتی مشابه ، به عنوان مثال برای یک واحد آپارتمانی، به نحو دیگری صورت می پذیرد.
  از آنجا که مایع مبرد ناگزیر است وارد هر پانل دیواری شود تا مبادله حرارتی بین هوا صورت پذیرد ، پس به نوعی انکسار مایع مبرد برخورد می کنیم ، در این حالت از آنجا که برای رسیدن به ظرفیت سرمایشی مشابه مایع مبرد دائماً بین چندین پانل داخلی در جریان است، از راندمان کلی فرآیند کاسته می شود ، ولی در حالت کانالی ، از آنجا که تمامی مبرد می بایست تنها در یک محل مبادله حرارتی انجام دهد ، و تمامی حجم مایع تنها در یک مسیر(مترکز) در حال جریان است ، در وضعیت مشابه، از نظر نحوه عملکرد، راندمان بالاتری خواهد داشت . که البته این موضوع خود روشنگر تفاوت های اساسی دیگری نیز در بین این دو دستگاه خواهد بود.
 • همانطور که می دانید چندین موتور که یک توان را می رسانند از یک موتور که همان توان را می رساند، مصرف برق و انرژی بیشتری دارند، از آنجا که برای تامین مناسب سرمایش یک واحد دو خوابه حد اقل به سه دستگاه (موتور و کمپرسور) اسپلیت دیواری نیاز می باشد، اما در مورد مشابه تنها یک دستگاه اسپلیت کانالی استفاده می شود، که می توان به تفاوت انرژی مصرفی به عنوان فاکتوری موثر توجه کرد.
 • در دستگاه کانالی شما به دلیل بالا بودن ظرفیت دستگاه امکان گذاشتن یونیت خارجی(out door) را بر روی پشت بام دارید(در اصل طول لوله کشی عمودی دستگاه افزایش یافته است) که این موضوع منجر می گردد شما نه از تراس و نه از نمای بیرونی ساختمان محلی را اشغال کنید که این امر از محدود شدن تراس و یا بهم خوردن نمای بیرونی ساختمان جلوگیری به عمل می آورد.
 • در مدل دیواری هزینه لوله کشی از آنجا که هر پانل، یونیت خارجی (out door) مخصوص خود را دارد (و حتی در مالتی پانل ها می بایست برای هر پانل بطور جداگانه لوله کشی انجام گردد) بیشتر از حالت کانالی می باشد. زیرا تنها ی یونیت خارجی دارد در نتیجه یک سری لوله کشی رفت و برگشت مایع مبرد خواهد داشت.
 • توجه به این نکته که استفاده از اسپلیت های دیواری چند پانل نظیر چهار پانل، راندمان پایین تری نسبت به ظرفیت ذکر شده در دستگاه دارند نیز قابل توجه می باشد.
 •  قابلیت نصب کویل آب گرم بر روی اسپلیت کانالی، این امکان را بوجود آورده است که گرمایش همانند سیکل رادیاتور بدون نیاز به مصرف برق تامین شود که در اسپلیت دیواری چنین امکانی وجود ندارد. (در اسپلیت دیواری سرمایش و گرمایش هر دو با استفاده از برق تامین می شود.)
 • دستگاه اسپلیت کانالی مجهز به یک دریچه برگشت هوا بوده که تعبیه این دریچه در جای مناسب موجب می گردد که
  سیر کولاسیون هوا (گردش هوا) به نحو موثرتری صورت پذیرد.
 • اسپلیت کانالی توکار بوده و محیط اطراف را اشغال نمی کند که این امر برای معمارین و طراحان داخلی فرصتی ایجاد می کند تا از فضای دیوارها بهتر استفاده کنند.
 • عده ای می گویند که در مدل دیواری ، به دلیل تعدد دستگاه امکان کنترل سرمایش هر محیط وجود دارد و اگر به عنوان مثال نخواهیم از خواب ها استفاده کنیم دستگاه مربوط به خواب خاموش خواهد بود، ولی در دستگاه کانالی چنین امکانی موجود نبوده و یک دستگاه ظرفیت بالا برای تمام محیط کار می کند؛

  توجه به 2 نکته در باب این موضوع ضروری است:

  1- در واحد های یکپارچه یعنی واحدهایی که حالت های دوبلکس و غیره ...را شامل نمی شوند، مخصوصاً زیر 150 متر، اساساً در عمل، هوای خنک یکدستی از تمام بخش های واحد انتظار می رود ، و معمولاً برای رسیدن به این هدف اکثر دستگاه های استفاده شده در آن محیط استفاده می گردد.
  2- دستگاه اسپلیت کانالی مجهز به یک ترموستات دیواری بوده که قابلیت های مختلفی را در بر می گیرد نظیر زمان بندی ، قابلیت کارکرد فن تها در 4 حالت زیاد ، متوسط ، کم و اتوماتیک و غیره

اما نکته ای که مربوط به این موضوع بوده، امکان تنظیم درجه حررات مطلوب در محیط و نحوه رسیدن به این درجه می باشد.
بعنوان مثال کنترلر دستگاه رویcº 18 تنظیم می گردد و فعالیت خود را آغاز می کند ، با جریان یافتن هوا وسنس هوا توسط حسگرها ، دستگاه تفاوت درجه حرارت محیط از مطلوب کاربر را متوجه شده و شروع به کار میکندکمپرسور تا رسیدن به محدوده دمای مطلوب فعال بوده و پس از آن خاموش می گردد و صرفاً فن دستگاه گردش هوا را (برای سنس مناسب درجه حرارت هوا) ادامه می دهد تا دو باره نیاز شود کمپرسور شروع به کار کند . تا اینجا نحوه فر آیندعملی دستگاه روشن شد؛
با بستن دریچه هر محدوده ای ( توجه به این نکته نیز می تواند جالب باشد، که امروزه دریچه هایی با ریموت کنترل طراحی شده اند که نصب اینگونه دریچه ها باز وبستن را ساده تر می کند) حجم هوای آن قسمت از روی سیستم برداشته شده که این موجب می گردد، دستگاه سریعتر محدوده باقی مانده را خنک کرده و کمپرسور خاموش شود ، که این روند مشکل مورد نظر عده ای را که اعتقاد دارند در حالت استفاده از دیواری امکان کنترل جداگانه محیط ها وجود دارد نیز حل می گردد و حتی میزان مصرف انرژی در حالت استفاده از دستگاه کانالی بدلیل ظرفیت بالای دستگاه در نتیجه رسیدن سریع به دمای مطلوب خاموش شده کمپرسور کمتر می باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

 

 

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام